Święto Odzyskania Niepodległości

6 listopada 2020 r. w naszej szkole pomimo utrudnień związanych z epidemią obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami zebrali się, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzieci w tym dniu przyszły do szkoły odświętnie ubrane. Każda klasa wykonała samodzielnie kotyliony w barwach ojczystych. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie dzieci z poszczególnych klas pięknie recytowały wiersze patriotyczne. Wszyscy razem głośno i donośnie śpiewali pieśni patriotyczne i żołnierskie. Na koniec uroczystości Pani dyr. Lucyna Cichocka – Gosztyła podziękowała dzieciom i nauczycielom za przygotowanie ciekawej lekcji historii i patriotyzmu.

Uczniowie klas IV - VIII podczas nauczania zdalnego plastyki, tworzyli plakaty upamiętniające 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ten sposób uczcili pamięć rodaków walczących o niepodległą Polskę.

Plakaty

Galeria zdjęć.

Zebranie z Rodzicami - wywiadówka online

Podziękowanie za udział w akcji "Szkoła do hymnu".

Święto Odzyskania Niepodległości