Dajemy serce

Dajemy serce

 

 

     Już w styczniu , tuż po powrocie do szkoły uczniów klas I – III z nauczania zdalnego rozpoczęliśmy  starania, aby w naszej miejscowości  stanął  pierwszy  pojemnik serca na plastikowe kapsle. Nawiązaliśmy współpracę z "Medykiem ”w  Rzeszowie, który jest organizatorem akcji.

  Cieszymy się , że to wyczekiwane przez najmłodsze dzieci  serce stanęło już przed budynkiem naszej szkoły.

  W naszej akcji oprócz Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczy „Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Domaradzu”.

  Celem akcji charytatywno – ekologicznej  i zaangażowania uczniów w zbiórkę było przede wszystkim uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, promowanie, ukazywanie działań prospołecznych mających na celu pomoc ludziom, w tym trudnym czasie  pandemii. Ponadto ochrona środowiska i promowanie recyklingu. Podejmowana przez uczniów-wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest okazją do budowania świata wartości i rozwoju zainteresowań. Działając w Szkolnym Klubie Wolontariatu dzieci nie tylko uczą się nieść pomoc potrzebującym, ale także  bezinteresowności,  aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz budowania pozytywnego świata wartości zgodnie z myślą  ks. J. Twardowskiego : „ Realizujemy się najpełniej, jeśli potrafimy żyć dla innych”. 

   Uczniowie naszej Szkoły   jak zawsze stanęli na wysokości zadania i pokazali, że pomagać można w każdych warunkach i na wiele możliwych sposobów. 

     Dajemy Serce to estetyczny, czerwony, metalowy pojemnik w kształcie serca, do którego należy wrzucać  plastikowe nakrętki. Zebrane nakrętki będą przekazywane na pomoc dzieciom  niepełnosprawnym. 

    Zachęcamy wszystkich mieszkańców Domaradza do czynnego udziału w akcji.

Nie wyrzucaj nakrętek, przyłącz się do akcji i zbieraj razem z nami!

Dzięki waszemu wsparciu możemy szybciej zapełnić to ogromne serce i pokazać, że jesteśmy  otwarci  na potrzeby drugiego człowieka, bo „Każdy gest, nawet najdrobniejszy...zmienia świat, czyjś świat .”

 

Galeria zdjęć 

Film

Najnowsze

Nadal pracujemy zdalne.

Wesołych Świąt !

Przerwa świąteczna

© Zespół Szkolno-Przedszkolny w Domaradzu

Projekt strony wykonał Paweł Sowa