Nasze działania w ramach wolantariatu:

Wyjazd do schroniska dla zwierząt

W dniu 13.01.2020 r. grupa przedstawicieli Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z rodzicami i opiekunami p. Barbarą Bocek i p. Agatą Gazdowicz  udała się z wizytą do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt  w Sanoku.

Narodzenia wolontariusze  zorganizowali zbiórkę  karmy dla zwierząt przebywających w schronisku.  Do akcji włączył się  również Samorząd Szkolny. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u dzieci gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Wolontariusze przekazali zebraną karmę.

Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów  wzięło udział w tej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.
Szkolną delegację powitała członkini Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pani Edyta P., która opowiedziała m. in. o funkcjonowaniu instytucji,  o tym, jak należy witać się z psem, o tym, jakie są psie zwyczaje. Podczas wizyty prezes  Stowarzyszenia  pani Aneta Zaleska, pani Edyta  i pan Jacek oprowadzili nas po schronisku i opowiedzieli historię poszczególnych piesków.

Najważniejszą lekcją dla uczniów było to, aby zrozumieli, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Aby wiedziały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę.
Ta wizyta dostarczyła wszystkim wiele głębokich przeżyć i radości wynikających z faktu, że jeden z piesków o imieniu Puszek został adoptowany przez mamę wolontariuszki z klasy IIa. Psiak zyskał nowy dom, a Wiktoria nowego czworonożnego przyjaciela.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy  wraz z wychowawczyniami klas drugich nie tylko włączyli się w tę akcję, ale również uczestniczyli  w pierwszym dniu ferii zimowych w wyjeździe do Sanoka.

Szczególne podziękowanie kierujemy do pani prezes, opiekunów zwierząt za życzliwe przyjęcie oraz interesującą lekcję wrażliwości .

Razem na święta

Jeśli my nie będziemy pomagać innym, to któż nam pomoże?”

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Aby lepiej i głębiej je przeżyć powinniśmy nie tylko skupić się na sobie, ale również zauważyć potrzeby drugiego człowieka.  Dzięki naszej pomocy możemy sprawić, że będą one dla nich piękniejsze i radośniejsze.
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”

Wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki  wraz z opiekunami i rodzicami aktywnie włączyli się w realizację wielu działań.

Były to:

- Udział wolontariuszy w świątecznej zbiórce żywności  w sklepach Biedronka zorganizowanej przez Bank  Żywności w Rzeszowie;

-  zorganizowanie przedświątecznego spotkania integracyjnego w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych;

- przygotowanie programu muzyczno- teatralnego dla uczestników imprezy integracyjnej;

- zorganizowanie spotkania ze Świętym Mikołajem oraz przygotowanie upominków dla dzieci;

- przygotowanie stroików bożonarodzeniowych  i udział w kiermaszu świątecznym;

zorganizowanie wraz z Samorządem Szkolnym zbiórki darów dla zwierząt ze schroniska w Sanoku;

-przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami dla osób samotnych.

Nie po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły udowodnili, że potrzeby drugiego człowieka nie są im obojętne.

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej!