Wojewódzkie zmagania Ogólnopolskiego Turnieju "Liga Robotów" w Lublinie.

Wojewódzkie zmagania Ogólnopolskiego Turnieju "Liga Robotów" w Lublinie.

28 listopda drużyna z naszej szkoły (Szymon Stach, Kacper Stach, Leon Bator i Jakub Duplaga) wzięła udział w wojewódzkich zmaganiach ogólnopolskiego turnieju Ligi Robotów w Lublinie. Turniej odbywał się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch robotów z zestawu klocków Lego Education Spike Prime. Pierwszy (z elementem wydrukowanym na drukarce 3D)wykonywał przejazd po macie z przeszkodami, drugi brał udział w wyścigu. Trzecią konkurencją były zawody w programowaniu robota. W ciągu 5 minut grupa musiała rozwiązać 3 zadania programistyczne. Programowanie obejmowało ruch silnika, ruch pojazdu, światło, dźwięk, czujnik nacisku, ultradźwiękowy, koloru, natężenia światła.

Po pierwszej rundzie tj. wyścigu, programowaniu  i dwukrotnej rywalizacji na macie, nasza drużyna znalazła się  wśród ośmiu najlepszych zespołów województwa podkarpackiego . Do finałów ogólnopolskich awansowało tylko dwie z rywalizujących piętnastu drużyn. Ostatecznie nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w kategorii Wyścig. Jednak to nie wystarcza naszym zawodnikom, którzy już dopytują o kolejną edycję zajęć i turnieju.

Bardzo dziękujemy Rodzicom uczniów reprezentujących naszą szkołę w w/w konkursie za wsparcie podczas przygotowań i organizacji  konkursu.  

Panu Dyrektorowi Marcinowi Albrychtowi dziękujemy za zakup drugiego zestawu klocków Lego Education Spike Prime ( jeden dostaliśmy od organizatorów konkursu i pozostaje już na własność szkoły).

Gratulujemy uczniom sukcesu i pięknej pracy zespołowej.

Opiekun turnieju: Alicja Sowa

Galeria zdjęć

Najnowsze

Pomagamy bezdomnym zwierzętom.

Podsumowanie konkursu.

Zachęcamy do udziału w akcji "Szkolna Skarbonka".

© Zespół Szkolno-Przedszkolny w Domaradzu

Projekt strony wykonał Paweł Sowa