22 października w Goku Domaradz odbyły się spektakle profilaktyczne Teatru Magiczna Scena z Krakowa.
Najmłodsi uczniowie z kl. 0-III uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Galaktyczny przyjaciel”. Galaktyczny przyjaciel – czyli kosmita, reprezentant innej planety, pojawiający się w przedstawieniu, uczył dzieci zdrowego odżywiania, mówił o zaletach jedzenia owoców i warzyw, zwracał uwagę na niezdrowe nawyki korzystania z fast foodów, podkreślał konieczność zachowania właściwych relacji między ludźmi, przypominał o potrzebie bliskości i więzi z drugim człowiekiem.
Aktorzy przeprowadzili naszych widzów przez problemy związane z segregacją śmieci. Dzieci dowiedziały się, że karygodnym czynem jest wyrzucanie śmieci do lasu, bo zanieczyszczają one naturalne środowisko i uniemożliwiają życie zwierzętom, roślinom, organizmom żywym, niszczą świeże powietrze i przyczyniają się do powolnego uśmiercania naszej planety.
W bajce poruszane były następujące wartości wychowawczo - profilaktyczne. Dzieci nauczyły się :
1. Co oznacza zdrowy styl życia, dieta, aktywność fizyczna i dlaczego Fast Food-y nie powinny być podstawą odżywiania.
2. Jak nawiązywać, kształtować oraz podtrzymywać relacje z rówieśnikami (sprawiedliwa ocena siebie i innych, przestrzeganie zasad i norm społecznych, szacunek do innych i pomoc słabszym)
3. W jaki sposób dbać o środowisko, szanować przyrodę oraz własne zdrowie (profilaktyka zdrowia psychicznego, wzmacnianie poczucia własnej wartości)
4. Jak ważne jest edukowanie innych w różnych ważnych sprawach